13. Europejski Kongres MŚP - Ready for change?

European Enterpreneurs CEA-PME Partnerem EKMŚP!

piątek, 20 października 2023

25-27 października w Katowicach odbywa się wielkie święto przedsiębiorców – Europejski Kongres MŚP oraz uroczysta Gala Społeczności Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Cieszymy się na te nadchodzące dni i z nowych Partnerów naszych wydarzeń.

Sekretarz Generalny CEA-PME, Stefan Moritz dołączy do grona moderatorów i panelistów EKMŚP. Stefan Moritz ma wieloletnie doświadczenie w finansowanych przez UE projektach dotyczących rozwoju gospodarczego z międzynarodowymi sieciami partnerskimi na całym kontynencie. Zarządza projektami w zakresie regionalnego rozwoju gospodarczego, jest aktywnym promotorem i menedżer sieci europejskiej, moderatorem warsztatów (GOPP, OST, World Café) oraz doradcą ds. strategicznego rozwoju biznesu. We wrześniu 2014 r. został dyrektorem zarządzającym European Entrepreneurs CEA-PME. W lipcu 2022 r. Zarząd Konfederacji mianował go Sekretarzem Generalnym Europejskich Przedsiębiorców CEA-PME, gdzie reprezentuje Konfederację w kilku europejskich instytucjonalnych grupach roboczych, radach doradczych i sieciach międzynarodowych.

Z European Entrepreneurs CEA-PME, największą organizacją reprezentującą małe i średnie przedsiębiorstwa w Europie, połączyliśmy siły już kilka lat temu. Głównym celem organizacji jest stworzenie dogodnych warunków dla rozwoju oraz konkurencyjności MŚP na europejskim rynku. Grupa ta zrzesza ponad 2,4 miliona firm, które łącznie zatrudniają ponad 23 miliony pracowników. Ponadto utrzymuje partnerskie relacje z 15 stowarzyszeniami na różnych kontynentach, w tym w Europie, obu Amerykach, Afryce, Azji, Australii i Nowej Zelandii. Marlena Miąsko, Zastępca Dyrektora Generalnego Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, pełni funkcję Wiceprezesa European Entrepreneurs CEA-PME, co dodatkowo umacnia naszą współpracę.

 
Stefan Moritz będzie moderował panel „Polska - Europa - Świat – nowy globalny porządek?”, na który zapraszamy 26 października (13:30 – 15.00, Sala balowa B), a także dołączy do grona panelistów: „Możliwości inwestycyjne w Niemczech: Perspektywy i wsparcie dla polskiego przedsiębiorcy na przykładzie regionu Lipska” (15:30 – 17.00, Sala konferencyjna 3).

 

 

Czym jest European Enterpreneurs CEA-PME? 
https://www.european-entrepreneurs.org/ 

Dołącz do SME2B:
https://sme2b.european-entrepreneurs.org/ 

Zarejestruj się na Europejski Kongres MŚ: ekmsp.eu