13. Europejski Kongres MŚP - Ready for change?

13. odsłona Kongresu dla przedsiębiorców już w październiku!

wtorek, 18 lipca 2023

Nawiązywanie nowych relacji biznesowych, poszerzenie wiedzy oraz pozyskanie informacji o możliwości rozwoju firmy –  to najważniejsze zalety, jakie wskazują przedsiębiorcy poproszeni o podsumowanie korzyści wynikających z udziału w Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W tym roku wydarzenie odbędzie się już po raz trzynasty.

Ubiegłoroczna impreza zgromadziła ponad 5500 uczestników z 25 państw. W stu wystąpieniach, debatach i panelach dyskusyjnych wzięło udział 270 ekspertów. Do przeszło stu międzynarodowych spotkań biznesowych (stacjonarnie i online) doszło w strefie networkingu, zorganizowanej wspólnie z, zrzeszającą ponad 2 mln unijnych firm, siecią European Entrepreneurs CEA-PME. 

Dzięki merytorycznej pomocy 11 Partnerów Strefy Eksperta uczestnicy Kongresu mogli skorzystać z porad przedstawicieli najważniejszych dla przedsiębiorców instytucji państwowych. m.in.: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Izby Administracji Skarbowej, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Funduszu Górnośląskiego albo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

W sumie, organizator Kongresu, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, pozyskała w 2022 roku 145 Partnerów, Patronów Honorowych i Medialnych wydarzenia.

– Cieszę się, że Kongres stał się coroczną przestrzenią do debat, wymiany idei i doświadczeń dla właścicieli małych i średnich firm. Od 2011 roku zaangażował do wspólnej dyskusji setki ekspertów, przedsiębiorców, samorządowców, przedstawicieli rządu oraz władz regionu. Wierzę, że trzynasta, „szczęśliwa” edycja ponownie zainspiruje, poszerzy horyzonty i zachęci do dyskusji o rozwiązaniach najlepszych dla biznesu i gospodarki – mówi Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Organizatora Kongresu.

Organizatorem #EKMSP jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Jako kreator przemysłu spotkań i wydarzeń od ponad 33 lat wspiera regionalny biznes i pobudza jego rozwój. Prowadzi działalność w zakresie doradztwa biznesowego i komunikacyjnego na rzecz swoich Firm Członkowskich oraz pomaga nawiązywać kontakty z partnerami w kraju i zagranicą. Kształtuje i upowszechnia zasady etyki, uczciwości w działalności gospodarczej oraz ogólnie pojmowanej społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Rejestracja ruszy 1 sierpnia.