AKTUALNOŚCI

Przygotowania rozpoczęte!

czwartek, 28 marca 2019

9. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbędzie się 16-18 października 2019 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Mała i średnia przedsiębiorczość to najważniejszy sektor polskiej gospodarki. To również główny temat Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. 

Tegoroczny Europejski Kongres MŚP będzie przebiegał pod hasłem „SMART, SAFE, SOLUTIONS”. Całość obejmująca trzy intensywne dni będzie obfitowała w sesje, debaty, warsztaty odbywające się w ramach kilkunastu ścieżek tematycznych, nad którymi pracę już rozpoczął zespół RIG w Katowicach.

Cieszymy się, że nasz Kongres jest już na stałe wpisany w tradycję europejskich wydarzeń gospodarczych. Podczas organizowanych paneli - o możliwościach rozwoju i wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorcami - dyskutować będą najważniejsze osoby w państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw. 

– Trzy dni rozmów i spotkań dotyczących MŚP w formie wykładów, paneli dyskusyjnych i warsztatów dają nam wszystkim możliwość spojrzenia z nowej perspektywy na aktualne wyzwania tego sektora. Taka forma spotkań okazuje się skuteczna – co roku pobijamy kolejne rekordy : udało nam się zebrać ponad 7,5 tys. zarejestrowanych uczestników, gościliśmy delegacje z 37 krajów z całego świata, zorganizowaliśmy ponad 100 wydarzeń, a w Targach Biznes Expo udział wzięło 115 wystawców. Kongres to nie tylko miejsce spotkań i rozmów, ale także przestrzeń do budowania planów dotyczących sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas Kongresu zostanie z powodzeniem wykorzystana w przyszłości. – mówi Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Wszystkich zainteresowanych współtworzeniem Kongresu i promocją podczas niego już dziś zapraszamy do kontaktu.  Dane kontaktowe do odpowiednich osób znajdziecie w zakładce „kontakt”.
W tym roku uczestnicy będą mogli się rejestrować już od połowy czerwca.
Do zobaczenia 16-18 października w MCK Katowice! I zaglądajcie tu po najświeższe informacje dotyczące #EKMSP2019!