AKTUALNOŚCI

Zmiany dzieją się na naszych oczach

poniedziałek, 16 września 2019

 

 

W marketingu najważniejsze są emocje, bo one pozwalają lepiej zapamiętać przekaz i budują relacje pomiędzy klientem a marką. Dlatego też, w naszym panelu na kongresie chcemy zwrócić uwagę na synergię mediów i rolę emocji mówi Andrzej Grudziński, Pełnomocnik Zarządu Cityboard Media.

  

 W ostatnich latach rynek reklamy przechodzi gruntowne zmiany. Pojawiają się już pierwsze badania, które pokazują, że wydatki na reklamę w internecie są większe, niż wydatki na reklamę w telewizji, która do tej pory dominowała na rynku. Czy to zapowiedź wielkich zmian? 

Andrzej Grudziński, Pełnomocnik Zarządu Cityboard Media: To nie zapowiedź, to już się dzieje. Każdy, kto bacznie obserwuje rynek reklamy dostrzeże trend zwany synergią mediów. Jak pokazują dane, poziom konsumpcji mediów ciągle wzrasta, bo każdy z nas korzysta z telefonu, komputera, podróżując widzi reklamy outdoorowe (OOH), słucha radia w samochodzie itd. Umiejętne połączenie wybranych mediów w kampanii, skutkuje zwiększeniem ich potencjału reklamowego, czyli synergią. To kierunek przyszłości w marketingu.  

Jak to wykorzystać w praktyce? 

 A.G.:  To bardzo proste, ponieważ dzisiejsza technologia pozwala na niesamowite rzeczy. W Cityboard Media gwarantujemy naszym klientom remarketing OOH. Dysponujemy usługą, która pozwala na dotarcie z przekazem do osób, które były w danej lokalizacji, w określonym czasie. Jeśli ktoś przebywał w promieniu wybranego nośnika i znajduje się w grupie docelowej, to otrzyma reklamę banerową (w aplikacjach i na stronach www) z tym samym przekazem, który znajduje się na billboardzie. To taki „wirtualny billboard”. Oczywiście to tylko jedna z opcji. Można wykorzystywać synergię łącząc outdoor z reklamami na Facebooku, Instagramie, czy Google Ads. Z tych rozwiązań korzystają zarówno firmy, jak i instytucje, organizacje społeczne, czy politycy, którzy zabiegają o głosy wyborców.       

Czyli żyjemy w czasach zmian. 

A.G.:  Jedna rzecz wciąż się nie zmienia. W marketingu najważniejsze są emocje, bo one pozwalają lepiej zapamiętać przekaz i budują relacje pomiędzy klientem a marką. Dlatego też, w naszym panelu na kongresie chcemy zwrócić uwagę na synergię mediów i rolę emocji. „Nowoczesny marketing - content i emocje” – tak zatytułowaliśmy nasze spotkanie w ramach którego pojawią się eksperci Cityboard Media – Marcin Wojda i Wiktor Balcer. Naszym gościem specjalnym będzie wybitny sportowiec i nasz partner biznesowy Czesław Lang! Jestem przekonany, że jak zwykle, sala będzie pękała w szwach. Zapraszam wszystkich 17 października, w drugim dniu Kongresu, o godzinie 9:30 na spotkanie z nami.  

Andrzej Grudziński – Pełnomocnik Zarządu Cityboard Media