AKTUALNOŚCI

Samorząd Wspiera MŚP

28 marca 2019

Po raz dziewiąty Międzynarodowe Centrum Kongresowe stanie się ważnym miejscem na samorządowej mapie Polski. Podczas Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw (16-18 października) odbędzie się finał programu „Samorząd wspiera MŚP”. 

Jest to program, który od samego początku jest częścią Kongresu MŚP. Skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego szczebla wojewódzkiego, powiatowego i lokalnego. Celem programu jest wyłonienie i promocja samorządów, które stwarzają przedsiębiorstwom sektora MŚP dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej oraz w szczególny sposób wspierają jego rozwój.

Etapy programu „Samorząd wpiera MŚP”:

  • Etap I - Nabór zgłoszeń
  • Etap II - Preselekcja
  • Etap III - Narada Kapituły
  • Etap IV - Gala finałowa
  • Etap V - Wręczenie wyróżnień

 

W wyniku analizy wniosków i ankiet nadesłanych przez uczestników, Kapituła wyłoni Laureatów, którzy otrzymają certyfikat oraz tytuł i logo promocyjne „Samorząd Wspiera MŚP”. Przyznanie certyfikatu w jednej z kategorii programu jest równoznaczne z przyznaniem Marszałkowi, Staroście, Prezydentowi, Burmistrzowi lub Wójtowi wyróżnienia i statuetki „Lidera Wspierającego MŚP”

Finał dziewiątej edycji programu nastąpi podczas uroczystej gali zaplanowanej na jeden z 3 dni trwania Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. 

W latach 2011-2018 odbyło się osiem edycji. W zeszłym roku wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. W gronie dotychczasowych Laureatów Programu znalazły się m.in. Wrocław, Gliwice, Bydgoszcz, Olesno, Dąbrowa Górnicza, Koszalin, Legnica, Czechowice-Dziedzice i wielu innych.
Jak podkreślają dotychczasowi laureaci programu, znalezienie się w gronie jego zwycięzców to nie tylko wzmocnienie wizerunku w otoczeniu, ale też potwierdzenie szczególnej dbałości o rozwój sektora MŚP.  

Z pewnością otrzymanie tak prestiżowego wyróżnienia, z rąk najważniejszych przedstawicieli świata biznesu daje samorządowi wiele nowych możliwości i otwiera nowe ścieżki współpracy z podmiotami gospodarczymi.

Zgłoś się!

Może to właśnie Twój samorząd jest tym, który zasługuje na rozgłos.
Zainteresowanych informujemy, że formularz zgłoszeniowy pojawi się już niebawem. Zachęcamy do śledzenia strony Kongresu MŚP. 

Bądź na bieżąco
Pobierz naszą aplikację mobilną i bądź na bieżąco